22.1. Hallitonnit Kuortane

Kuortane, hallitonnit 22.1.2014


M 1000 m
  1. Jussi Raittinen                         1990 KurikRy           2.34,4h
  2. Antti Raittinen                         1988 KurikRy           2.38,3h
  3. Mikko Raittinen                         1984 KurikRy           2.41,5h
  4. Juha-Pekka Kumpula                      1990 TeuvRi            2.41,8h
  5. Elias Halkola                           1993 SeinäjsU          2.58,3h
P9 1000 m
  1. Aleksi Hauhia                                SeinäjsU          4.23,6h
  2. Jere Yliselä                            2005 LapVi             5.25,7h
  3. Elias Mäkinen                           2006 ÄhtU              6.25,0h
P10 1000 m
  1. Juho Kallio                             2004 LapVi             3.48,2h
  2. Iiro Hauhia                                  SeinäjsU          3.54,6h
  3. Reko Hakomäki                           2004 VähänkVie         4.07,9h
  4. Teemu Pukkila                           2004 KauhWi            4.23,8h
  5. Eero Mäkinen                            2004 ÄhtU              4.28,9h
P11 1000 m
  1. Atte Kortehisto                              SeinäjsU          3.17,6h
  2. Heikki Kumara                           2003 LaihLu            3.34,2h
  3. Teemu Pihlajamäki                       2003 LapVi             3.39,8h
  4. Aleksi Huhtamäki                        2003 ÄhtU              3.44,2h
  5. Arttu Keisala                           2003 ÄhtU              4.10,1h
  6. Jouni Pirinen                           2003 ÄhtU              4.19,5h
P12 1000 m
  1. Ville Toivonen                          2002 ÄhtU              3.17,1h
  2. Aapo Pasanen                            2002 SeinäjsU          3.25,3h
  3. Paulus Mehtonen                         2002 ÄhtU              3.26,0h
  4. Konsta Valtari                          2002 VähänkVie         3.36,8h
  5. Roope Saari                                  KuortKu           3.38,7h
  6. Ville Saari                                  KuortKu           3.39,0h
  7. Anssi Järvinen                          2002 KauhWi            3.39,7h
P13 1000 m
  1. Pauli Järvinen                          2001 KauhWi            3.29,2h
  2. Eemeli Kumara                           2001 LaihLu            3.34,7h
  3. Valtteri Luomala                        2001 KauhWi            3.37,3h
  4. Matti Laasanen                          2001 LaihLu            3.49,7h
  5. Hermanni Huhtamäki                      2001 ÄhtU              3.51,1h
P14 1000 m
  1. Juuso Toivonen                          2000 ÄhtU              3.02,0h
  2. Santeri Niemi                           2000 SeinäjsU          3.16,7h
  3. Iiro Suutarinen                         2000 ÄhtU              3.19,1h
  4. Aaro Lassila                                 KuortKu           3.38,5h
P15 1000 m
  1. Antti Tuomela                           1999 LaihLu            2.59,2h
  2. Jere Keskinen                           1999 VaasTo            3.20,1h
M17 1000 m
  1. Tuomas Kellokoski                       1998 SeinäjsU          2.43,9h
  2. Sampo Seppä                             1998 AlajA             2.55,8h
  3. Juho Hannuksela                         1998 IlmajKi           3.01,1h
     Lauri Mäki                              1997 KauhWi                DNS
M19 1000 m
  1. Joni Virkkala                                GamlakIF          2.36,4h
T9 1000 m
  1. Josefiina Kariluoma                     2005 KurikRy           4.14,6h
  2. Serafina Karjanlahti                    2006 IlmajKi           4.19,7h
  3. Janna-Juulia Mäenpää                    2006 LappVei           4.24,8h
  4. Iina Juntunen                           2005 LaihLu            4.34,9h
  5. Aliina Ojaniemi                         2006 SeinäjsU          4.40,1h
  6. Maija Kumara                            2006 LaihLu            4.48,4h
T10 1000 m
  1. Jenna Ojaniemi                          2004 SeinäjsU          4.07,3h
  2. Eerika Koivuniemi                       2004 KauhWi            4.08,9h
  3. Sofia Karjanlahti                       2004 IlmajKi           4.16,1h
  4. Emma Ala-Fossi                          2004 LapVi             4.17,9h
  5. Emmi Lehtonen                           2004 LapVi             4.20,8h
  6. Noora Haapaniemi                        2004 TeuvRi            4.22,0h
T11 1000 m
  1. Aada Mikkilä                                 SeinäjsU          3.36,7h
  2. Neea Rantala                            2003 IlmajKi           3.59,1h
  3. Emmi Hietala                            2003 LapVi             4.00,7h
  4. Veera Valli                             2003 IlmajKi           4.01,1h
  5. Iina Rintala                            2003 IlmajKi           4.13,8h
T12 1000 m
  1. Eucabeth Kivikangas                     2002 AlajA             3.25,2h
  2. Veera Hakomäki                          2002 VähänkVie         3.30,7h
  3. Meri Suomalainen                        2002 TeuvRi            3.38,6h
  4. Siina Sahlberg                          2002 VähänkVie         3.42,1h
  5. Annika Ojaniemi                         2002 SeinäjsU          3.53,9h
  6. Lotta Juntunen                          2002 LaihLu            4.14,4h
T13 1000 m
  1. Annika Latva-Koivisto                   2001 IlmajKi           3.25,0h
  2. Alisa Keskinen                          2001 VaasTo            3.34,1h
  3. Anniina Salo                            2001 ÄhtU              3.35,9h
  4. Heini Kukila                            2001 SeinäjsU          3.37,0h
T14 1000 m
  1. Veera Perälä                            2000 SeinäjsU          3.08,9h
  2. Maija Tukeva                            2000 ÄhtU              3.17,3h
  3. Josefine Rajamäki                       2000 VaasTo            3.25,9h
  4. Fiia Koskela                            2000 AlajA             3.48,2h
T15 1000 m
  1. Alina Suomalainen                       1999 KuortKu           3.11,2h
  2. Sara Kivenmäki                          1999 KuortKu           3.22,6h
  3. Alina Kumara                            1999 LaihLu            3.41,6h
  4. Hanna-Mari Palomäki                          YlihJu            3.48,4h
  5. Jonna Sipola                            1999 KristU            3.57,6h
     Lotta Sumuvuori                         1999 SeinäjsU              DNS
N17 1000 m
  1. Eevi Siniketo                           1998 IlmajKi           3.15,4h
  2. Pihla Pasanen                           1997 SeinäjsU          3.22,2h
  3. Ruut Honkola                            1998 SoinSi            3.26,9h
  4. Jolana Jaakkola                         1998 VirtU             3.37,1h
  5. Elina Häggman                           1998 KristU            3.38,3h
N19 1000 m
  1. Aino Kivenmäki                          1996 KuortKu           3.04,7h
  2. Sanni Taipalus                          1996 LehtimJy          3.11,1h